Az ELTE Immunológiai Tanszékén alakuló MTA-ELTE Lendület Komplement kutatócsoportban
2012. október 1-jével induló kutatómunkára keresek lelkes fiatal munkatársakat. A kutatási téma a komplementszabályozó H-faktor molekula és vele rokon fehérjék szerkezetének és funkciójának vizsgálata.
1 fő tudományos segédmunkatársi munkakörbe Szükséges dokumentum: · a kutatási irányhoz illeszkedő végzettséget igazoló oklevél (pl. immunológiai, molekuláris biológiai, biokémiai szakirányú diploma, illetve M. Sc. végzettség)
1 fő tudományos munkatársi (posztdoktor) munkakörbe Szükséges dokumentum: · szakirányú végzettséget igazoló oklevél és doktori oklevél · szakterületnek megfelelő publikációs tevékenység: cikkek, konferencia absztraktok etc. A sikeres pályázó kutatási területe az immunbiológia, elsősorban a veleszületett immunitás. Feltétel, hogy képes legyen új módszerek elsajátítására, konstruktív gondolkodásra, ötleteivel aktívan járuljon hozzá a projekt sikeres végrehajtásához. Alapfeltétel továbbá az önálló kísérlettervezés, kellő körültekintéssel végzett kísérletes munka, az eredmények kritikus értékelése és számítógépes felhasználói ismeretek, valamint biztos angolnyelv-tudás. Legyen jártas alapvető immunológiai módszerek (ELISA, Western blot, áramlási citometria, humán sejtek izolálása és tenyésztése) gyakorlati alkalmazásában. Elınyt jelent, ha a pályázó klónozásban és rekombináns fehérjék előállításában jártas, van külföldi munkatapasztalata és oktatási gyakorlata is. A pályázótól elvárjuk, hogy együttműködjön a csoport és a befogadó tanszék munkatársaival. Bérezés a kutatói illetménytábla szerint. A sikeres jelentkező az MTA Támogatott Kutatócsoportok Irodája alkalmazásába kerül határozott idejű kinevezéssel, kezdetben 2013. június 30-ig, ami a teljesítménytől és a kutatási program sikerétől függően hosszabbítható. A jelentkezéseket a szokásos tartalommal (rövid motivációs levél, szakmai önéletrajz, referenciák, igazolások (pl. oklevelek, nyelvvizsga), publikációs lista a cikkek impakt faktorával és független idézettség feltüntetésével) egy pdf fájlban a lenti e-mail címre kérem küldeni. További információért ugyancsak a lenti e-mail címre írjanak. Józsi Mihály, PhD kutatócsoport-vezető E-mail:
mihaly.jozsi@gmx.net